Otel rezervasyonu yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

Bu yazımıza başlamadan önce, internetin gizli sırlarından otel fiyatını nasıl uygun fiyata getireceğinden de bahsedeceğiz. Oldukça yararlı bir makale olacağına inanıyorum.

 

Ucuza uyguna otel bulma ve Kaliteli tatil yeri bulma rehberi

Ucuza otel nasıl bulabilirim?

Gizli sekme Chrome Gizli Mod seçeneği

Otel rezervasyonu yaparken mutlaka web tarayıcınızın gizli sekme seçeneğini kullanın. Web siteleri sizin gideceğiniz tarihi kaydeder ve siz ikinci kez o siteye baktığımızda size

ilk gösterdiğinden daha yüksek bir fiyat verir. Çünkü belirli tarihe bakmanız o tarihlerde gitmek istiyorsunuz demektir amaç fiyatların çabuk yükselip satın alın algısını yaratıp size hemen satın almaya zorlamaktır. Bu yüzden gizli sekme özelliğini kullanın böylece Web siteleri tarih Bilgilerinizi kaydedemez ve sizi tanıyıp fiyatı yükseltemez.

Yorumlar

Rezervasyon yapacağınız oteli seçerken otel yorumlarına bakıyorsunuz değil mi, ama dikkat etmeniz gereken bir şey daha var.. Bunu yaparken yorumların girildiği tarihlere de bakın. Tüm yorumlar aynı gün yapılmışsa bilin ki bunlar sahte yorumlardır ve şirket tarafından satın alınmıştır. Tıpkı İnstagram takipçisi satın almak gibi.

İnstagram’da yada web sitelerinde Herkesin beğendiği ve iyi yorum yorum yaptığı otele gittiğinizde kötü bir ortam ile karşılaşırsanız şaşırmayın.

Yer bildirimleri

Gideceğiniz oteli seçtiniz yorumlar da olumlu, otelde check’in yapan insanları kontrol edin,

Check in yapılan yerin instagramdaki yerler sekmesinden o yer’i kontrol edin, o yere giden insanların fotoğraflarına göz atın.

Otel’in web sitesindeki fotoğraflardan daha gerçekçilerdir.

Online rezervasyon

internette otel rezervasyonu için kullanılan bir çok aracı kurum var. Bunların iki kötü yanı var, hem %20 daha pahalıya satıyorlar, hemde bu siteler üzerinden alım yaptığınızda otel size daha düşük kalitedeki odaları veriyor. Sizde ucuza otel buldum diye seviniyorsunuz. Bu firmalar otellerden komisyon alırlar bu sebeple de oteller oradan gelen müşterilere fiyat farkını kapamak için daha kötü odaları verirler. Unutmayın bir otelin standart odaları bile birbirinden farklıdır ve bazıları çok daha güzeldir. Bu yüzden otelin kendi web sitesinden rezervasyon yapın.

İptal Seçeneği

Planınızı yaptınız, tarihinizi ayarladınız, kesin gidicem diye düşünmeyin, hayat bu belli olmaz, bu yüzden daha ucuza otel olan ama iade seçeneği olmayan rezervasyonlardan uzak durun. İptal şansı olanlar bir miktar daha pahalıdır ama o tatili ertelemek zorunda kaldığınızda paranızı geri alabileceksiniz ve emin olun o farkı ödediğinize mutlu olacaksınız. Özellikle çocuklu bir aileyseniz bu seçenek daha mantıklı çünkü ne zaman hastalanacaklarını kestirmek imkansız.

Dönem

Ucuza otel bulma ve Güzel bir tatil yapmak istiyorsanız tatile gideceğiniz bölgeyi iyi araştırın sizin gitmek istediğiniz tarihte o bölgede bir fuar veya konser gibi büyük bir etkinlik olabilir dolayısıyla otel fiyatları oldukça yüksek olacaktır. Eğer tatilleriniz esnek ise bu konuya mutlaka dikkat edin. Gideceğiniz şehrin kendi web sitesinden o döneme ait etkinlik takvimini kontrol edebilirsiniz.

Şehir Merkezi

Eğer gittiğiniz şehri dolaşmak ve keşfetmek istiyorsanız şehir merkezindeki otelleri tercih edin.

Bu oteller merkez dışında kalanlara oranla daha pahalıdır ancak iyi bir hesaplama ile aslında daha ucuza geldiklerini anlarsınız. Çünkü hergün merkeze ulaşmak için taksi yada toplu taşımaya para vereceksiniz ve çok yorulacaksınız. Bu yüzden merkezde yürüyerek ulaşabileceğiniz bir otel tatil sonunda daha hesaplıya gelecektir.

Güvenli Oda

Aileniz ile birlikte tatil yaparken onların güvenliğidir. Bunun için oda seçerken oteli arayıp isteklerinizi belirtebilirsiniz.

En güvenli odalar ikinci kat ile 6. kat arasındakilerdir. Eğer hava sıcaksa pencereler açık uyumak isterseniz giriş katları hırsızlara karşı savunmasız kalacaksınız.

6.kat ise herhangi bir yangın anında müdahale için yükseklik sorun olacaktır. Kurtarılacak son kişi olabilirsiniz. Ucuza otel bulma dıktan sonra bir faciaya dönmesin.

Online Ödeme

Herşey bitti sıra ödemeye geldi.

odanızı seçip ödeme sayfanıza geldiğinizde ekranın üstündeki adres çubuğuna bakın. HTTP ile başlayan adres HTTPS’ye dönüşmeli ve yanında da bir güvenlik kilidi işareti belirtilmelidir.

Kredi kartı kullanılacaksa mutlaka kendinize bir sanal kart yaratın ve limitli yapacağınız ödeme kadar güncelleyin böylece online hırsızlıklara karşı önlem almış olursunuz.

Beğenmeme Hakkı

Sonunda tatil günü geldi ve otele giriş yaptınız. Odanıza çıktığınızda eşyalarınızı yerleştirmeden önce etrafa göz atın eğer odayı beğenmediyseniz hemen resepsiyonu arayın ve değişiklik talebinde bulunun. Oda karanlık olabilir veya yeterince temiz olmayabilir. Bunu talep etme hakkınız olduğunu unutmayın. Kibar bir dil ile konuşmakta süreci kolaylaştıracaktır. Ucuza otel bulduğunuz için beğenmeme hakkı olmadığını unutmayın.

Umarım bu bilgileri faydalı bulmuşsunuzdur.

Şimdi size yurtdışın da kullacağınız bir web uygulaması önermek istiyorum çünkü işini gerçekten güzel yapıyorlar.

Booking.com fiyat ve isteklerinizin filtrelerini düzgün yaptığınız müddetçe istediğiniz oteli bulmanız olası.

Ucuza otel bulma ve tatil rezervasyonu, otel rezervasyon siteleri için Yurt içinde booking.com’un yasaklanmasından sonra yerini Trivago.com aldı, bir çok oteli buradan bulup ilgili rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Çanakkale küçükkuyu gezi rehberi

Çanakkale küçükkuyu gezi rehberi

Küçükkuyu Gezi Rehberi Küçükkuyu Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı şirin küçük bir kasabadır. Ege deniziyle bütünleşen tarihi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir