Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri

Siyah mutfak dekor modeli

Siyah Mutfak Modelleri

Herkes hayalindeki mutfağı tasarlamak, istediği rengi seçmek ister. Fakat genellikle standart renkler tercih edilir.

Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri

Klasik mutfaklarda krem ve beyaz rengi gibi açık tonlara sahip renkler sıklıkla tercih ediliyor. Günümüzün daha farklı modernize edilmiş evlerinde, çok farklı renklerin her türlü odaya girdiğini ve bu çalışmalar sonucunda kimi zaman bunların şahane bir şekilde göz alıcılığına şahit oluyoruz.

Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri 2

Eğlenceli ve canlı bir ortam sunan renkli mutfaklar yanında, siyah mutfaklar ciddi görünseler de daha çok otantik ve klasik bir ortamın oluşmasına sebep olabiliyorlar.

Ağırbaşlılık ve ciddiyetle özdeşleşmiş siyah renk, gücü ve tutkuyu temsil etmesinin yanında aslında hırsın da bir ifadesi durumundadır. Dolayısıyla mutfak rengi seçimi kişinin karakteri ve tutumuyla ilgilidir.

Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri 3

Mutfakta Siyah Renk

Mutfağınıza siyah rengi sokarken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur var. Dolaplardan, duvara ve beyaz eşyalarınıza kadar karanlık bir temaya boğmak itici bir ortam oluşma riskini meydana getirebilir.

Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri 4

Siyah, beyaz ve ahşabın müthiş uyumu sağlanması halinde mutfağınız sıra dışı, etkileyici bir hale gelebilir. Mutfağında siyah rengi kullanmayı düşünenlerin mutlaka aklında tutması gereken unsurlardan biri de hangi renk ve malzemeyle dengelenmesidir.

Siyah-Beyaz Uyumu

Yukarıda da bahsedildiği gibi sadece siyah renkten oluşan bir mutfak oldukça boğucu bir hava verebilir.

Siyah mutfak modellerinde çekici bir ortam oluşturmak için bir denge yakalanması daha güzel bir mutfak ortaya çıkarabilir.

Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri 5

Örneğin;

Duvarlar beyaz iken genellikle mobilyaların renkleri siyah seçiliyor. Zeminde ise genelde parke tercih edilir.

Ancak mutfağın şekline göre seramik zemin döşemesi de kullanılabiliyor. Bunlar yanında mobilyalar ve odanın rengini yansıtan çizgili bir kilim ve mobilyalarda ahşap renkler kullanılarak harika bir görünüm oluşturulabilir.

Siyah mutfak modelleri
Siyah mutfak modelleri 6

Siyah duvar birçok kimseye garip gelebilir ama bu mutfaklar bazen baktığınızda sizi gerçekten çok etkileyebilir.

Bazı evlerde duvarlarda kara tahta gibi malzemeler kullanılarak farklı bir dekorasyon oluşturabilir veya bir yazı tahtası olarak kullanabilirsiniz.

Mutfağınızın ışık alma durumuna bağlı olarak zayıf ışık alan yerleri siyaha boyayabilirsiniz. Veya zeminde siyah renk tercih edip mobilyalarda da siyah-beyaz renk uyumunu sağlayarak muhteşem bir odaya sahip olabilirsiniz.

Duvar beyaz, zemin ise siyah veya tam tersi olsun diye düşünmek yerine karma bir dekorasyon da oluşturulabilir.

Ayrıca Kontrol Et

Retro mobilya fiyatları

Retro mobilya takımı

Retro Mobilya Modelleri Retro mobilya için öncelikle retro kelimesinin ne anlama geldiğinin bilinmesi gerekir. Sözlükte retro kelimesinin anlamı yakın zamanın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir