Retro mobilya fiyatları
Retro mobilya nereden alınır.

Retro mobilya takımı

Retro Mobilya Modelleri

Retro mobilya için öncelikle retro kelimesinin ne anlama geldiğinin bilinmesi gerekir. Sözlükte retro kelimesinin anlamı yakın zamanın akımlarını bilinçli olarak taklit etmek, bunları örnek almaktır.

Retro koltuk

Zaman ne kadar ilerlerse ilerlesin mutlaka geçmişten izler taşır. Öyle ki moda olan bir ürünün modası bir zaman sonra geçse bile. İlerleyen dönemlerde tekrar ortaya çıkıp, trendi yakalayabiliyor.

Dekorasyon konusuna dönüştürüldüğünde ise retro, ilk olarak 1950’li yıllarda ortaya çıkıyor. Geçmişte kullanılan herhangi bir eşyanın, rengin, tasarımın günümüze uyarlanması. Biraz değiştirilmesi ve hali hazırda eşyalarla kombin haline getirilmesidir.

Retro Kanepe

Eski Türk filmlerinde çok fazla retro ürünle karşılaşma şansı oluyor. Perdesinden yer döşemesine, çiçekli koltuklardan kullanılan. Ahizeli telefonlara, renkli buzdolabından ilk çıkan televizyonlara kadar her şey insanı o yıllara götürüyor.

İşin en güzel tarafı artık eski eşyaları bulma zorunluluğu olmaması.

Retro yatak

Çünkü pek çok üretici firma bohem tarzda olan bu ürünleri. Üretip eskitme yöntemi yapıp satışa çıkarıyorlar.

Retro Mobilyalara Örnekler

Anneanne veya babaanne evinde kalan çiçekli bir berjer koltuğa. Farklılık kazandırarak veya yine o evlerdeki eski yataklı sandıklı kanepelerin kumaşını değiştirerek retro mobilya oluşturulabilir.

Retro mobilya

Genelde bu koltuk modelleri patchworktür. Yastıklarda baskılı, renkli, çiçekli, parlak ve üzeri motifli olarak kullanılabilir. 

Bu yıllarda genelde duvarlar renkli, duvarlar renkli olmasa bile kullanılan eşyalar eğlenceli ve canlıdır.

Retro takım

Ama tam tersi olan modern bir şekilde dizayn edilmiş bir salona. Konulan retro mobilyalar veya eşyalar ile harika bir zıt uyum yakalanabilir.

Bazen bu değiştirilen eşyalar futuristikdönemi çağrıştırabilir. Kişiler kendilerini bundan bir elli yıl öncesine aitmiş gibi hissedebilirler. Eskiciden alınan veya yıllarca kullanmış olan bir sehpanın üzeri. Cilalanarak yeni modern ama yaşanmışlığı olan bir aksesuara dönüştürmek de pek mümkün.

Retro set

Pastel renkli koltukların ortaya çıkması için duvarlar rengarenk boyanabilir. Bu şekilde boyama kontrastolduğu için ilgi çekicidir.

Retro modeller

Fiyat İncelemesi

Retro mobilyalar biraz daha sıradanlıktan ve basitlikten uzak oldukları için, özel üretim olarak değerlendiriliyor. Mobilya türleri ile ilgili yazımızı da mutlaka okuyun

Retro dizayn örneği

Çoğu kişisel zevke göre tasarlanıyor ve bilinir ki isteğe göre yapılan özel üretimler. Kullanılan ürünün maliyetinden ziyade işçiliğin ederini arttırıyor.

Aslında böyle bir durumda kişinin retro şeklinde kullanmak istediği ürünü. Kendisi elde etmesi maliyeti oldukça düşürebilir.

Fiyatlar için ise inegölmobilyacısını tavsiye ederiz.

Ayrıca Kontrol Et

Dekoratif Halı modelleri

Dekoratif Halı Modelleri

Şüphesiz, bir evin olmazsa olmaz eşyalarından birisi de halıdır. Dekoratif olan halı modelleri Durum böyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir