Cuma , Eylül 25 2020

Niş Ürün Nedir? Niş Web sitesi nedir ? Niş Pazarlama nasıl olur ?

Niş Ürün Nedir? Niş Web sitesi nedir ? Niş Pazarlama nasıl olur ?

Sevgili okurlar, şu anda hepiniz niş ürün arama zahmeti içerisindesiniz, nereden mi biliyorum çünkü bende aradım. Bir çok niş ürün var önemli olan niş ürünü bulmak değil (tabii ki bulmak önemli) mantığını anlamak ve gerçekten yapılıp yapılmayacağını bilmek anlamak, neler yapılacağını üzerine düşerek öğrenmek.

Kavramlarına göre Niş ürün

Niş Ürün Nasıl Bulunur
Niş ürün nedir

Örneğin; Bir dükkan açacaksınız, bu bir online satış mağazası da olabilir, ne satacaksınız, bu satacağınız ürünler ile ilgili olarak sizden neden alsınlar?

Evet Niş ürünü siz bulacaksınız, çünkü yaptığınız en iyi iş sizin için Niş bir iştir.

Ben örnek vereyim siz kafanızda canlandırın.

Algida – En çok pazar payına sahip (reklam gücünden dolayı) ama yaptığı dondurma bir Niş iştir.

Golf ürünleri pazarlama yada üretme, niş bir iştir, çünkü anlamayan yapamaz, anlamadan yapsanız bile satamazsınız,(niş ürün nedir)

Kerestecilik, sadece keresteyi kesmeye ve hesap yapmanızı sağlar, keresteden yapılacak ürün ile ilgilenmezler ama marangozlar hangi ağaçtan neler yapılabildiğini bilir ve en güzel ürünü çıkartır, sanatını ortaya koyar,

Takı malzemeleri tasarlamak ve satmak, bildiğiniz takı malzemelerini çok rahat satabilirsiniz, tabii ki bu kolye, bu da kolye, bakın bu da kolye diye satamazsınız, Altın kolye 14 ayar zinciri ile avrupada tasarlanmıştır, ucundaki taş safir, yerin bilmem ne kadar altından çıkarılmış ve titizlikle işlenmiştir şeklinde yapacağınız pazarlama ile bunu ancak pazarlayabilirsiniz.

Kısacası, kavrama değindik ve kafanızda birşeyler belirdi.

Peki Niş sadece ürün üretmek ve pazarlamak mı?

Kesinlikle değil!

Şimdi genelde elektronik pazarlarda hangi ürünler niş ürün olur bunu anlatacağım.

Genelde internet üzerinden satışlarda sezonsal olarak satışı artan ürünler var, Amazon.com’da bu tartışmaları çok görürsünüz, dalgıç kıyafetleri Mayıs ay’ında depolara girer, Şinorkel, Deniz gözlüğü, Soğutucu dolap, Vantilatör, Deniz palet’i,

bunlar yazın bulacağınız niş ürünlerdir ve inanır mısınız sadece amerika da yılda 10 milyondan fazla vantilatör satılmakta, siz 20 adet satmanın derdindeyseniz daha fazlasını yapabilirsiniz buna inanın, demekki neymiş sezonsal niş ürünlerde varmış. Gördüğünüz gibi kavramlar farklı değil mi?

Niş İşler

Son zamanlarda Drone ile ilgili etkinlikler arttı ve bir drone pazarı oluştu, bununla ilgili bir bilgiye sahipseniz ve bunu pazarlamak istiyorsanız, kendinize bir drone alın inceleyin, bunun youtube’da bir videosunu yayınlayın, daha sonra insanları web sitenize davet edin, bunu almalarını sağlayın. (niş ürün nasıl bulunur)

Şapka, evet normal üzeri baskılı şapka, güzel bir şapka tasarlayın veya tasarlatın, insanların bunu almaları için güzel videolar hazırlayın, güzel görseller hazırlayın/hazırlatın, aynısını t-shirt dizayn ederek de yapabilirsiniz, bunu yapmış ve başarmış yüzlerce insan var, dolayısı ile bunlar birer rakibiniz olacaktır. Rakipsiz olmaz. Siz diğerlerinden farklı olmak zorundasınız.

Bu yazı umarım sizin için faydalı olmuş ve fikir vermiştir, şimdi gelelim planlamaya

Planlama

  • Hangi ürünü pazarlayacak yada üreteceksiniz. Sözgelimi T-shirt tasarlayıp satmaya karar verdiniz ve gerekli beceriniz yok tasarım ile ilgili hemen bir plan yapalım.
  • T-shirt designer bulunur ve bu iş için tasarımı ne kadara yapılacağı öğrenilir bir kenara yazılır.
  • T-Shirt üretimi yapan bir firma bulunur, genelde Lot Lot ürünleri satarlar, 1 Lot t-shirt alın tek renk olsun. masraf olmasın. adet fiyatını hesaplayın ve bir kenara not alın.
  • 1 adet Baskı için fiyat alın ve fiyatını yazın, ilerleyen zamanda baskı makinası alabilirsiniz, hesaplamayı o zaman tekrar yaparsınız.
  • Web sitesi oluşturmak için hosting ve Domain alın. www.hostinger.com adresinden satın alabilirsiniz, ucuzdur ve hızlıdır. yıllık maliyetini bir kenara yazın
  • Web sitesi dizayn’ı eğer anlıyorsanız kendiniz yapın, yoksa bir designer’a yaptırın fiyatını bir kenara yazın.
  • Reklamlar için bütçe belirleyin, bir kenara not alın.

Evet hesabınız ortaya çıktı maliyetiniz belli, hepsini toplayın ve yılda kaç adet t-shirt satacaksanız maliyetini ona bölün sonra üzerine kar marjınızı ekleyerek satışınıza başlayın.

Bunun için şirket olmanız gerekli, çünkü insanlar kredi kartı ile alışveriş yapacaklar ve sizden fatura bekleyecekler, vergilerinizi hesaplamayı unutmayın.

İnternet üzerinden para kazanma yazımızı da mutlaka okuyun

Herkese başarılar dilerim.

İlgini Çekebilir

Google benim işletmem nasıl kayıt yapılır

Google Benim işletmem’e nasıl kayıt olunur?

Google Haritalarda nasıl çıkarım? Merhabalar google benim işletmeme nasıl kayıt olabileceğiniz ile ilgili adım adım …

Bir cevap yazın