Köşe takımı
Köşe takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz.

Köşe koltuk takımı ve modelleri

Köşe Koltuk Modelleri

Son zamanlarda genç neslin fazlasıyla talep ettiği köşe koltuk, fonksiyonel oluşu ve rahat kullanımıyla ön plana çıkmaktadır.

Öncelikle her mekana kolaylıkla uyum sağlar. Bağlı olduğu mekana göre deseni ve modeli tasarlanır, alana sığabilecek genişlikte ölçüleri alınır ve uygun bir şekilde yapılır.

Luxurry Köşe Takımı

Dar mekanların değerlendirilmesi açısından oldukça işlevseldir. Yeni yapılan pek çok bina metrekare açısından oldukça ufak olduğu için, tercih edilme sıklığı gittikçe fazlalaşan köşe koltuklar, mobilya firmaları ve arge çalışanları tarafından üretilmektedir.

Dikkat çekici, özgün, farklı modelleri hemen hemen her firma üretmektedir. Yataklı ve sandıklı köşe takımları hem depolama alanı olduğu için, hem de misafirlerin yatabilecekleri alan sağladıkları için daha fazla tercih edilebilir.

Standart Köşe takımı

Bazen keskin bazen de yumuşak hatları olan köşe koltukları, farklı kumaş kombinasyonlarıyla evdeki diğer tüm mobilyalarda veya aksesuarlarla uyum yakalayabilir.

Köşe koltuklar, birlikte yan yana oturma şekline hitap ettiği için daha yakın ve samimi ortam oluşuyor.

Puf Oturma Köşe Takımı

Köşe Koltuk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle köşe koltuklarda kullanılan kumaşın hava alabiliyor olması gerekir. Aynı zamanda kolay temizlenebilir olması da çok önemlidir. Altlarını temizlemek için ise yerden yüksekliğiolan ve bacaklara sahip köşe koltukları tercih edilmelidir.

Sıcak Köşe Takımı

Çünkü ağırlık açısından köşe koltukları çekmek, itmek daha zordur. Ancak bazı modeller parçalanabilir, bölünebilir tarzdadır. Bu şekilde temizlik yapmak daha kolay olabilir.

Koltukların daha uzun ömürlü olmaları için iskeleti ahşap gürgen olmalıdır. Çünkü MDF veya sunta iskelesi çok fazla dayanıklı olmuyor.

Örnek Modeller

Köşe koltukları birbirine bağlayan köşelerin arasında sehpa olması kullanıcıların koltuğun daha kullanışlı olduğuna karar vermesinde etkili olabilir. Bazı modellerinde koltukların ayak uzatma yerleri bulunuyor ve makineli sistemle bu uzatma yerleri uzayabiliyor ve kısalabiliyor.

Çoğu köşe koltuğun yanlarında artık yan sehpa olarak adlandırılan, üzerine herhangi bir obje koymak için alanlar mevcut.

Köşe Takımı

Hatta bu alanların çoğunda raf sistemi bulunuyor. İster aksesuar, dergi, gazete ister bardak, bilgisayar, cüzdan gibi ürünler konulabiliyor.

Yine bazı modellerde boynun yaslanabileceği uzayan ve kısalan alanlar, hemen sırt bölümlerine bağlı bir şekilde bulunuyor.

Çoğu elle ayarlanıyor olsa bile, kumandayla çalışanları da mevcut.

Ayrıca Kontrol Et

Dekoratif Halı modelleri

Dekoratif Halı Modelleri

Şüphesiz, bir evin olmazsa olmaz eşyalarından birisi de halıdır. Dekoratif olan halı modelleri Durum böyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir