Koronavirüs ve 5G
Koronavirüs ve 5G araştırması

Koronavirüs (Covid-19) ve 5G ilişkisi nedir?

Koronavirüsün dünya çapında yayılması ve Pandemi ilan edilmesinden sonra farklı senaryolar üretilmeye başlandı, bu senaryoların arasında Koronavirüs 5G çalışmaları yüzünden mi başladı.

Bu iddiaların ortaya atılması öncelikle ingilterede başladı ve hızla sırası ile Amerikaya sıçradı. Bilim adamları böyle bir ilişkinin olmasını imkansız şeklinde yorumluyor.

Koronavirüsün mikroskop ile görülebilir hali

Yaptığımız araştırmaya göre İngiltere’deki Reading Üniversitesi hücresel mikrobiyoloji uzmanı Dr Simon Clarke bunun olması imkansız.

Şeklinde bir açıklama yaparak 5G frekansının insan üzerindeki etkisinin en ufak bir ışık kaynağından bile daha az olduğunu ayrıca bunun radyo frekansları ile iletildiğini belirtti.

Taşınan radyo frekansları son teknoloji ile beraber insanın bağışıklık sistemini etkileme ihtimalinin milyonda 1 lerle, o da belki şeklinde ifade etti.

Koronavirüs’ün 5G ile ilgili bir yanının olmadığını ve bunun bir deli saçması olduğunu yapılan araştırmalarla da bunun ispatlandığını savundu.

Örnek olarak iran; İran’da böyle bir teknoloji yada buna benzer bir teknoloji yok fakat vak’a olarak oradada görülmesi bunu bile ispatlar şeklinde konuya aydınlık getirdi.

Koronavirüs nasıl bulaşır?

Koronavirüs öncelikle hayvanlarda görülen bir virüsün, insan üzerinde etkileşimi ile mutasyana uğramış olduğunu ve insandan insana bulaşır hale geldiğini yapılan araştırmalar ile belirlenmişti.

İnsanlar üzerinde de damlacık yolu ile birbirlerine bulaşması gözlemlendi.

Damlacık yolu ile bulaşma nedir?

Damlacık yolu ile bulaşma insanların hapşurdukları sırada burnundan çıkan, gözle görülme ihtimali olmayan havada kısa süreliğine asılı kalabilen bir damlacık türüdür.

İnsan ve Koronavirüs Tablosu

Bunun dışında insanlar konuştukları sırada ağzından çıkan tükürük salgısı yada nefes verme sırasında akciğerlerden dışarı çıkan hava içerisinde yine bu damlacıklar mevcut.

Bu sebeple insanların sürekli maske kullanması, otobüs yada minibüs yolculuklarında asgari yolcu taşımaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü hava yolu ile bulaşan bu virüs insan üzerinde bağışıklık sistemi yeterince güçlü değil ise gerçekten zatürre hastalığına hızlı bir şekilde çevirebiliyor ve solunum yetmezliği yaratabiliyor.

Koronavirüs hastalığına yakalanmış insanların bazılarının bu hastalığa nasıl yakalandığını ve neler yaşadığını da dinledik, işte onların hikayeleri.

  • Ben otobüs ile işe gidiyorum sürekli, öncelikle ihtimal vermiyordum bana bulaşacağına, televizyonda amerikada yapılan eylemleri izledim, çoğu insan bunun uydurma bir haber olduğunu insanlara çip takacakları için böyle birşeyi ortaya attıklarına inandım. Önemsemedim, şuanda bu hastalığı atlatalı yaklaşık 1,5 ay oldu, hastanede yaşadıklarımı hayatım boyunca yaşayacağımı düşünmezdim. Nefes aldığınız halde aldığınız nefes size yetmiyordu nefes açlığı çekiyordunuz, hemşire ve doktorlar size acıyarak bakıyorlar. Resmen ölümü bekliyorsunuz.

Sizlerde kendi yaşam hikayenizi bize gönderin yayınlayalım.

admin@tiptoenews.com adresine yazabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

yapay-zekanin-yapabildikleri

Yapay Zekanın Yapabildikleri: Günümüzün Teknoloji Harikası

Günümüzün hızla ilerleyen teknoloji dünyasında, yapay zeka (YZ) giderek daha fazla önem kazanıyor. Yapay zeka, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir