iphone11
iphone 11 ne kadar iphone 11 renkleri iphone 11 pro arasındaki fark? iphone 11

iphone 11 fiyatı ve özellikler

Iphone 11 Renkleri

Yeni Iphone 11 büyük bir lansman ile ön plana çıktı ve bunun için 6 renk ile piyasalara sunulması bekleniyor. En çok tutulması beklenen renk siyah ve beyaz

apple iphone 11 siyah beyaz
İphone 11 Siyah renk – Beyaz Renk

İphone 11 Sarı renk ile renkli telefon kullanmayı sevenleri de unutmamış

iphone 11 sarı renk
iphone 11 sarı renk

İphone 11 Mor ve yeşil renk

iphone 11 mor ve yeşil renk
iphone 11 mor ve yeşil renk

iphone 11 red kırmızı

iphone 11 kırmızı red
iphone 11 kırmızı red

İphone 11 Kamera Özellikleri

İphone 11 12mp Kamera çözünürlüğe sahip 2 kamerası bulunmakta 12+12 ve Yeni Geniş sensör, loş ışıkta üç kata kadar daha hızlı otomatik netleme için %100 Focus Pixels özelliğine sahip.

Kadraja dört kat daha geniş alan sığdıran bu kamera; manzara, seyahat, grup, geniş iç mekan ve aksiyon çekimleri için ideal bir özellik.

Her iki modelde de 11 ve pro versiyonlarında, Çektiğiniz videoları kırpma, eğiklik ve filtreler ekleyebiliyorsunuz.

Saniyede 60 kare görüntü yakalyabilen kamera ile 4k Görüntü çekebilirsiniz. Aksiyon görüntüleri için birebir bir kamera kullanımı sağlıyor.

Yeni Ultra Geniş kamera sayesinde kadraja dört kat daha geniş alan sığıyor. Göz alabildiğine uzanan nefes kesici manzaraları hayal edin. Bir müzik festivalinde sahnenin ve kalabalığın tamamını çekebildiğinizi. Ve tatil fotoğraflarınızda tüm aileyi kadraja alabildiğinizi. Uğruna binlerce kilometre yol gittiğiniz harika yerleri de tabii.

İphone 11’i İphone 11 Pro ile Kıyaslama

iPhone 11 Pro aynı Geniş ve Ultra Geniş kameraların yanı sıra yeni bir Telefoto kameraya sahip. Bu üç kamera bir araya gelerek daha fazla kadraj seçeneği için dört kat optik zoom aralığı sunuyor.

İphone 11 Fiyatı Nedir?

İphone 11 13 Eylül’de satışta şimdilik satış fiyatı amerika için belirtilmiş ve 699 dolar, bugünkü dolar kuru 5,75 TL olarak bakarsak 4019 TL’dir. Tabii ki bunu Türkiye ile kıyaslamak imkansız, Gümrük vergileri ile beraber bu ürünün satış fiyatı Türkiye de çok yüksek rakamlara çıkması bekleniyor.

Gizli Özellik

Bu telefon video çekerken görüntüyü yaklaştırdığınızda sesi de yakınlaştırıyor.

Gece Modu

Loş ışıkta çekilmiş fotoğraflarınız artık karanlık görünmek zorunda değil. Çünkü şimdi Gece modu var. Gece modu, otomatik olarak devreye girerek loş ışıkta çektiğiniz fotoğrafların bambaşka görünmesini sağlayan yeni bir özellik. Bu özellik sayesinde flaşa gerek kalmadan renkler daha doğal, fotoğraflar daha aydınlık.

Loş ışıkta bile göz alıcı fotoğraflar çekebilmek, fotoğrafçılıkta sürekli karşılaşılan zorluklardan biri. Perdenin daha uzun süre açık kalması gerekiyor ve bu durum görüntünün bulanık çıkmasına yol açabiliyor. Karanlık alanlardaki detayları kaybetmemeye çalışırken aydınlık alanların aşırı pozlanmaması ve renklerin doğallığının kaybolmaması gerekiyor.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’daki yeni Geniş kamera sensörü, akıllı yazılım ve A13 Bionic çiple birlikte çalışıyor. Böylece iPhone’da daha önce mümkün olmayan bir şeyi yapmanıza olanak veriyor: en loş ışıklı ortamlarda bile muhteşem ayrıntılarla dolu göz alıcı kareler çekmek.

Mum ışığıyla aydınlatılan bir restoranda olduğunuzu düşünün. Gece modu otomatik olarak devreye giriyor. Deklanşöre dokunduğunuzda optik görüntü stabilizasyonu özelliği sayesinde lens sabit kalırken kamera birden fazla fotoğraf çekiyor.

Sonra kamera yazılımı devreye giriyor. Görüntüleri hizalayarak hareketten kaynaklanan bozulmaları düzeltiyor.

Çok bulanık olan bölümleri çıkarıp daha net olanları birleştiriyor, her şeyi dengelemek için kontrastı ayarlıyor ve renkleri en doğal hallerine getiriyor. Ardından görüntüdeki pürüzleri azaltıp, detayları zenginleştirerek size fotoğrafın son halini sunuyor.

Sonuç mu? Daha fazla detaya ve daha az pürüze sahip, kendine özgü bir zaman ve mekan hissi yaratan benzersiz gece çekimleri.

Portre çekimi

Yeni portre türlerine ve daha fazla ışık denetimine sahip iPhone 11’deki çift kamera, birlikte çalışarak muhteşem görüntüler ortaya çıkarıyor. Ve Portre modu şimdi fotoğrafını çekmeyi sevdiğiniz her şeyle çalışıyor. Buna iki ya da dört ayaklı dostlarınız da dahil.

iOS 13’teki High-Key Işığı Mono efekti, portrelerinizi stüdyoda çekilmiş gibi görünen siyah beyaz fotoğraflara dönüştürüyor. Ve Portre Işığı Denetimi, süjelerinize düşen ışığın yoğunluğunu değiştirerek istediğiniz görünümü yaratmanıza olanak veriyor.

Yeni nesil Akıllı HDR.

Akıllı HDR, yapay öğrenme sayesinde her zamankinden daha da akıllı. İnsanları algılıyor ve onlara fotoğraftaki diğer öğelerden farklı işlemler uyguluyor. Böylece yüzlerdeki ışık ve gölgeler güzel, cilt tonları doğal görünüyor. Üstelik arka plandaki gün batımı da olağanüstü görüntüsünü koruyor.

QuickTake nedir?

Fotoğraf modunda deklanşörü basılı tutun ve video kaydını başlatın. Sonra sağa kaydırarak kayıt yapmaya devam edin. Eğer dış mekanda çekim yapıyorsanız A13 Bionic çip yapay öğrenmeden yararlanarak hareketli süjeleri otomatik olarak takip edebiliyor.

İphone 11 Slofie Nedir?

Ağır çekim selfie. Yani slofie.

İster sadece gülümseyin ister el sallayın veya rüzgarda saçınızı savurun. Saniyede 120 kare çekimde her şey daha etkileyici görünür. Ve şimdi yeni 12 MP TrueDepth kamerayı kullanarak selfie’lerinize daha fazlasını sığdırabilirsiniz.

Bunun için iPhone’unuzu yatay konuma çevirmeniz yeterli. Kamera otomatik olarak uzaklaşır ve kadrajı genişletir.

Suya Dayanıklı mı ?

iPhone 11, 30 dakikaya kadar maksimum 2 metre derinlikte suya dayanıklı. Bu, iPhone XR’ın suya dayanıklı olduğu derinliğin iki katı.

Şarj Süresi nedir?

Pilinizden en iyi şekilde yararlanmanız için donanım ve yazılım bir arada çalışıyor. Ve hızlı şarj özelliği sayesinde aygıtınızın pilini daha kısa sürede şarj edebiliyorsunuz.

Apple Çip’i nedir? Akıllı Bionic Çip nedir?

Saniyede 60 kare 4K video çekebilmek için olağanüstü bir işlemci gücü gerekiyor.

A13 Bionic’i benzersiz bir hız ve gelişmiş yapay öğrenme özellikleri sunacak şekilde tasarladık. Bu çip, iPhone 11’in yüksek işlem gücü gerektiren görevlerin üstesinden gelmesine olanak veren teknolojinin ta kendisi. Örneğin genişletilmiş dinamik aralıkla saniyede 60 kare 4K video çektiğinizi varsayalım. Bu işlem esnasında veriler inanılmaz bir hızla video kodlayıcısına ulaşıyor. Birçok çip bu kadar yoğun veriyi işlemekte zorluk çekebilirken A13 bunun üstesinden kolayca gelebiliyor.

Videoları karelerden oluşan bir dizi olarak düşünün. iPhone 11, inanılmaz derecede hızlı kamera sensörleri sayesinde standart pozlamalı ve kısa pozlamalı kareler arasında sürekli geçiş yaparak saniyede 120 kare çekebiliyor.

Görüntü sinyali işlemcisi ve video kodlayıcıları bu karelerin her birini anında analiz ederek mümkün olduğunca fazla detay yakalıyor. Neural Engine bir adım daha ileriye giderek gerçek zamanlı yapay öğrenme teknolojisinden yararlanıyor ve o karedeki farklı bileşenleri optimize ediyor. Mesela ön planda duran bir kişinin üstüne düşen ışığı ayarlıyor, gökyüzünün pürüzlerini azaltıp rengini iyileştiriyor. Loş ışıklı ortamlarda ilk kez böylesine bir netlik sunan bu iPhone deneyiminde her şey otomatik olarak gerçekleşiyor.

Bir akıllı telefonla çekilebilecek en kaliteli videoların arkasında oldukça kompleks bir teknoloji yatıyor. Ama ultra güçlü A13 Bionic çip sayesinde bu videoları çekmek sizin için çocuk oyuncağı haline geliyor.

Face id ön planda

Bir akıllı telefondaki en güvenli yüz doğrulama teknolojisi. 

Face ID, iPhone’unuzun kilidini anında açmanıza olanak veriyor. Ve Touch ID’den bile daha güvenli. Bir bakışla uygulamalarda oturum açabilir ve hesaplarınıza erişebilirsiniz. Üstelik kurulumunu hızla ve kolayca yapabilirsiniz.

Phone’un tüm özellikleri, kişisel bilgilerinizi koruyacak şekilde tasarlandı.

Face ID, fotoğrafınızı depolamıyor veya paylaşmıyor. iMessage gönderdiğinizde veya FaceTime araması yaptığınızda verileriniz şifreleniyor. Ve Harita uygulaması, nerede olduğunuzu kimseyle paylaşmadan size nereye gittiğinizi söylüyor.

Face ID nedir?

Her Apple ürünü gizliliğinizi koruyacak şekilde tasarlanıyor. İşte bu yüzden Face ID fotoğrafınızı depolamıyor veya paylaşmıyor. Bunun yerine yüzünüzün geometrisi, gelişmiş teknolojilerle tam olarak taranıyor ve kimliğiniz bu şekilde doğrulanıyor.

Nasıl mı? TrueDepth kamera sistemi siz Face ID’yi kurarken yüzünüze 30.000 görünmez nokta yansıtıyor ve kızılötesi kamerayla bu noktaları okuyor. Ardından A13 Bionic çip, benzersiz bir derinlik haritanızı çıkararak bu açıları ve kıvrımları matematiksel bir modele dönüştürüyor. Bu sizin ana anahtarınız oluyor ve aygıtınızdaki Secure Enclave’de şifrelenerek korunuyor. Face ID verileri iPhone’unuzdan dışarı çıkmadığı gibi iCloud veya Apple sunucularında da yedeklenmiyor.

Daha sonra telefonunuzun kilidini açtığınızda (veya bir uygulamada oturum açtığınızda) Face ID aynı işlemi tekrarlayarak noktaları yansıtıyor ve depolanan verilerinizle karşılaştırıyor. Veriler eşleşiyorsa kimliğiniz doğrulanıyor. Hatta Face ID, görünümünüzdeki değişikliklere de uyum sağlıyor. Ve dikkat odaklı çalıştığı için yalnızca doğrudan iPhone’unuza baktığınızda kilidi açıyor.

Tüm bunlar Face ID’yi bir akıllı telefonda kullanılan en güvenli kimlik doğrulama teknolojisi yapıyor. Üstelik şimdi daha fazla açı ve mesafeden çalışan Face ID daha da hızlı ve kolay bir kullanım sunuyor.

Iphone 11 Uzamsal Ses

Surround ses simülasyonu sayesinde daha etkileyici bir ses deneyimine hazır olun.

Iphone 11 Dolby Atmos

Üç boyutlu bir alanda etrafınızda dolaşan seslerle kendinizi aksiyonun ortasında hissedin.

Iphone 11 Kablosuz Şarj

iPhone’unuzu Qi sertifikalı bir şarj platformuna yerleştirmeniz yeterli.

Iphone 11 Hızlı şarj özelliği nedir?

18 W şarj cihazıyla (ayrı satılır) pilinizi sadece 30 dakikada %50’ye kadar şarj edin.

İphone 11 Hızlı Şarj Ne kadar?

18 W USB-C Güç Adaptörü Hızlı Şarj 229.00 TL’dir.

İphone 11 Hızlı Şarj Adaptörü hangi telefonlar ile uyumlu?

Uyumlu iPhone Modelleri

Uyumlu iPad Modelleri

Wifi Hızı nedir?

Wi‑Fi 6 (802.11ax) ile verileri yüzde 38’e kadar daha yüksek hızlarla indirin.

4G LTE Advanced

30 adede kadar LTE bandı ile
en iyi uluslararası dolaşım deneyimini yaşayın.

Iphone 11 Çift Sim Kart Türkiyede Kullanılıyor mu?

Çift SIM (nano SIM ve eSIM)

İşiniz için ayrı, kişisel aramalarınız için ayrı bir numara kullanın

eSIM’i kullanabilmek için kablosuz servis tarifesi gerekir (bu tarife, sözleşmenin sona ermesinden sonra bile, servis sağlayıcısı değiştirme ve uluslararası dolaşım kısıtlamalarına tabi olabilir). Her iletişim operatörü eSIM’i desteklemeyebilir. eSIM bazı iletişim operatörlerinden satın alındığında iPhone’da kullanılamayabilir. eSIM özelliği şu anda Türkiye’de kullanılamamaktadır. 5g nedir?

Ayrıca Kontrol Et

yapay-zeka-oneri-sistemleri

Yapay Zeka ve Öneri Sistemleri: Kişiselleştirilmiş Deneyimlerin Aracı

Günümüzün dijital dünyasında, kullanıcıların ilgi alanlarına uygun içeriklere erişimini sağlamak ve alışveriş deneyimlerini özelleştirmek giderek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir