TiptoenewsTiptoenews

Türkiyenin profesyonel rehberi

Google ile para kazanma / Detaylı anlatım

Google adsense ile para kazanma başlığına hoş geldiniz.

Evet google adsense ile birçok yoldan para kazan abilirsiniz. Sadece nasıl yapılacağını bilmeniz gerekiyor, onu da birazdan öğreneceksiniz. Öncelikle Google Adsense ile para kazanmanız için bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Bu bir blog sayfası olabilir bir youtube kanalı olabilir.

Biz bunların içinden sadece Blog sayfası olduğunu varsayarak işlemlerimize başlıyoruz.

Welcome to the head of making money with Google AdSense.
Yes, you can make money from many ways with google adsense. You just need to know how to do it, and you will learn it soon. First of all, you will need a website to monetize with Google Adsense.
It can be a YouTube channel that can be a blog page. We begin our operations by assuming that they are only Blog pages.

Google Adsense hesabı açmak

Open a Google Adsense account

Şimdi aşağıdaki yönergeleri takip ediyoruz.
Now we are following the directions below.

Kayıt işlemine başlayın

Start recordingOluşturduğunuz web sitenizin www.siteadi.com olarak girişini yapın ve e-posta adresinizi girin. Daha sonra kaydet ve Devam et seçeneğini işaretleyip yolumuza devam edelim.

Gerekli ülke ayarlarını bulunduğunuz ülkeye göre tercihlerinizi yapın ve ilerleyin.

Make your website www.domainname.com and enter your e-mail address. Then select Save and Continue to continue with our path. Make your preferences according to the country where you have the required country settings and proceed.


Yukarıda gördüğünüz üzere ödeme bilgilerini adres bilgilerini girmeniz gerekmektedir.Bireysel olarak kendi kazancınızı sağlamak istiyorsanız. İndividual seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
Şirket iseniz Business seçeneğini seçerek gerekli adımları doldurup ilerliyoruz. Ben şirket olmadığım için individual’ı seçip ilerledim.
Unutmadan söylemek isterim, buraya belirteceğiniz adres mutlaka yaşadığınız adres olmalıdır. Çünkü Google size doğrulama postası gönderecektir.

As you have seen above, you need to enter the address information of payment information. if you want to earn your own income on an individual basis. You need to select the Individual option. We select the Company Business option and fill in the required steps. Since I am not a company, I have chosen the individual and made progress. I would like to remind you that the address you specify here must be the address you live in. Because Google will send you verification mail.

Reklam kod’unu yapıştırma

Evet yukarıda gördüğünüz gibi google size bir doğrulama kodu verecektir, bunu web sitenizin içerisine yerleştirmeniz gerekmektedir. Yerleştireceğiniz yer ise genelde header.php dosyanızın içinde olur <head> ve</head> tag’inin arasında sayfanın en üst kısmına yerleştirilmelidir. Bunu yapmadan para kazan amazsınız.

Bu işlemi de tamamladıktan sonra, web sitenize nasıl reklam oluşturacağınızı göstermek istiyorum.

Yes, as you can see above, google will give you a verification code, you have to put it in your website. The place to place it is usually in the header.php file, and it should be placed at the top of the page between the and tags. After completing this process, I want to show you how to create an ad for your website.

Kendi URL’nizi ekleme

Yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere burada bir URL Grubu ekle yada sizde URL Ekle seçeneği aktif hale gelecek ve sizden hangi sitenize reklam eklemek istediğiniz sorulacak, web sitenizin adını girebilirsiniz. İleri seçeneğini seçip daha sonra hangi tür reklamlar sitenizde gözüksün bunun ayarlarını yapmanız gerekiyor ki google dan para kazan ma yollarını keşfetmiş olun.As you can see in the picture above, here you can add a URL Group and the Add URL option will be activated and you will be asked which site you want to add your ad to, and you can enter the name of your website. If you choose the Next option and then see what type of ads you have on your site, you need to set up the settings so that you can discover how to make money from google.

Resimde gördüğünüz gibi reklamlar alanlarına göre otomatik olarak seçileceği için ben hepsini işaretledim, fakat bir blog yazarıysanız eşleştirilen içerik reklamı yazdığınız sayfaların arasında gözükmesini istiyorsanız, sadece onu ayrıca seçip web sitenizdeki ilgili alana kod’u yapıştırmalısınız aksi takdirde çok çirkin reklamlar oluşacaktır.

Ve Mutlu Son. İleri dedikten sonra sitenizi ve yayınlamak istediğiniz reklamları kaydedecek ve size bir kod verecek o kod’u web sitenize yerleştirebilirsiniz, bu işi bilmiyorsanız mutlaka destek almalısınız aksi takdirde sitenin görünümünü bozabilirsiniz.

Şimdi aşağıda benim kendi web sitelerim için kullandığım Adsense hesabını sizinle paylaşacağım, yaklaşık 6 haftadır, bu iş üzerinde uğraşıyorum, (vakit kaldıkça) kazandığım tutarı görebilirsiniz.


Niş Web Sitesi

Oluşturduğunuz web sitesi mutlaka ve mutlaka bir niş sitesi olmalı ki insanlar sizi bulabilsinler. Nasıl niş web sitesi oluşturmalıyım konusundaki yazımı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Blog yazmak güzel bir iş fikri dir. Ruhunuzu güncel tutar ve bu yaptığınız işten para kazanırsınız. Ayrıca internetten para kazanmak için iyi bir fikirdir. Evde oturarak para kazanmaya başlarsınız. Bunun için her konu hakkında bol bilgiye iyi bir araştırmaya sahip olmalısınız. Ayrıca da bizim gibi aşağıda oluşturduğumuz reklamlara tıklamanız beklenir, her tıklatma bize bir gelir getirmektedir ve size daha iyi hizmet sunabilmemiz için sizden reklamlara tıklamanızı istiyoruz.

Sağlıkla kalın herkese bol kazançlı güzel günler dileriz.

As you can see in the picture, I have marked all of them because they will be selected automatically according to the fields, but if you are a blog writer and want to see the matched content ad among the pages you are writing, you should just select it separately and paste the code in the relevant field on your website otherwise very ugly ads will appear.

And happy ending. After forward, you will be able to save your site and the advertisements you want to publish and place that code on your website that will give you a code, if you do not know this you should definitely get support or you can distort the appearance of the site.
Now I will share the Adsense account that I use for my own web sites below with you for about 6 weeks, I’m working on it, and you can see how much I earn.

The website you create must be a niche site so people can find you. You can also read the article on how to create a niche website by clicking here. Blog writing is a good business idea.

Keeps your soul up-to-date and you earn money from your work. It is also a good idea to make money from the internet. You start to make money by sitting at home.
You should have good research on this subject. We also expect you to click on the ads we created below, each click brings us an income and we want you to click on the ads so that we can serve you better.
Everyone who is in good health will have plenty of good days.Leave a Reply