Genç odası modelleri
Genç odasından kullanılacak mobilyalar nasıl olmalı

Genç odası modelleri

Genç Odası Modelleri

Genç odaları genellikle masa dolap kitaplık gibi temel eşyalardan oluşur. Sonrasında gençler kendi zevk ve hobi alanlarına göre dekore ederler. Gençler bu dönemlerde genelde odalarında yalnız kalmak ve başkaları tarafından rahatsız edilmek istemezler. Aynı zamanda kendi zevk ve hayal dünyaları ile dekore edildiği için kendilerine yeni hobi edinmek ve uğraşlar bulmak için güzel alanlardır

Küçük Odalar İçin Dekor Fikirleri

Genç odasında bulunması gerekenler
Genç odası genel görünüm

Her odada yeterli alan bulunmadığı için bazı mobilyalara yer kalmayabilir. Buna çözümolarak bazı alternatif tasarımlar bulunmaktadır. Örneğin yatak ve çalışma masasının birleşik olduğu tasarımlar yerden tasarruf etmek için oldukça kullanışlıdır. Buna alternatif olarak odayı iki kişi kullananlar için çift katlı yataklar oldukça yer tasarrufu sağlıyor, aynı zamanda odanın göze daha ferah ve büyük görünmesi için ayna kullanışlı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Oda Dekor Fikirleri

Gençler son dönemlerde oda dekoru için duvara tablo ve fotoğraf asmayı, yeşil bitki ve renkli yastık kılıfları kullanmayı, led ışıklarla loş ortam sağlamayı tercih ediyorlar. Loş ve sakin bir ortam yaratmak için mumun da oldukça kullanıldığı görülüyor.

Genç odası bebek odası tasarımı

Mevsime Göre Oda Dekoru

İnsanlar mevsimlere göre ruhsal değişim yaşadığı için yaşadıkları alanın kendilerine uygun olmasını istiyorlar. Bunun için duvar rengini değiştirme, yatak örtüsünü değiştirme ve eşyaların yerini değiştirme gibi yöntemler kullanıyorlar.

Cinsiyete ve Yaşa Göre Oda Dekoru

Bebek veya çocuk için koltuk modeli genç odası

Cinsiyeti ele alarak incelediğimizde kızların oda dekorunda genellikle pembe mor kırmızı tonlarını tercih ettiklerini görürken, erkeklerin mavi siyah gri tonlarını tercih ettiğini görmekteyiz. Ayrıca erkekler daha çok temel eşyaları kullanırken kızlar ayna, sandalye, koltuk, makyaj masası gibi ekstra eşyaları odalarında bulundurmaktan memnuniyet duyarlar.

Genç odası yatak ve sandalye masa

0-10 yaş gurubu oda tasarımında genellikle çizgi film karakterlerini barındıran eşyalara yönelirken bu tercihler yaş gurubu büyüdükçe sadeleşmeye ve kendi zevklerine göre dekore etmeye yönelik ilerliyor. Orta yaş grubunda ise bu durum oldukça farklı karşılanıyor. Orta yaş grubu insanlar genelde tasarım değil de dayanıklılık ve işleve baktığı çeşitli sosyal anketlerde ortaya çıkmıştır. Eskiye göre artık tasarım mantığı ve kullanım alanı değiştikçe ürünler daha sade ve çok işlevli olacak şekilde tasarlanıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Dekoratif Halı modelleri

Dekoratif Halı Modelleri

Şüphesiz, bir evin olmazsa olmaz eşyalarından birisi de halıdır. Dekoratif olan halı modelleri Durum böyle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir