Burhaniye Ören İçmeler Pelitköy Küçükkuyu Gezi Rehberi
Burhaniye Ören İçmeler Pelitköy Küçükkuyu Gezi Rehberi

Burhaniye için gezi rehberi

Burhaniye Gezilecek Yerler

Balıkesir Burhaniye ilçesinde her yer zeytin, fıstık çamı ve meşe ağaçlarıyla dolu çok güzel bir ilçedir. Bu ilçenin harika bir görüntüye ev sahipliği etmektedir.

Burhaniyede gün batımı

İşte bu tabiat güzelliklerinde bazıları şöyledir:

Pelitköy ve içmeler için görüşlerimizi okumak için tıklayınız.

Ayrıca Cunda adası incelememiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Ören

-Burhaniye’nin denize kıyısı olmamasına rağmen bu ilçenin içerisinde bulundurduğu Ören bir sürü tarihi eserleri bulundurmaktadır. Bu yer sessizliği ve sakinliğiyle güzel bir tatil köyüdür. Ören’de yılları devirmiş palamut ağaçları vardır. Bu ağaçlar koruma altına alınmıştır. Bundan dolayı yeşilliği korunmaktadır.

Burhaniye Ören Plajı

İskele Mahallesi

Bu mahalle körfez bölgesinde bulunan en büyük yat limanını bulundurmaktadır. İskelede bulunan büyük balıkçı teknelerine ve bir de yatlara ev sahipliği etmektedir. Oluşan bu güzel görüntü içerisinde kendinizi adeta bir balıkçı köyünde gibi hissettirecektir. Bunun yanı sıra kıyıda bulunmakta olan balık lokantalarında bu manzara eşliğinde balık yiyebilme imkanı sunmaktadır. Kıyıya karşı yer alan çay evlerinde denize karşı çayımızı içip bu manzaranın keyfini sürebilirsiniz.

Taylıeli Köyü

Bu köy Burhaniye’ye yedi kilometre uzaklıktadır. Taylıeli Köyü ise körfez manzarası, doğal ve sunduğu temiz havasıyla şahane bir tatil köyüdür. Her yerin yeşile bulanmış olan bu görüntüsü akşam günün batımıyla muhteşem bir görüntü sunmaktadır. Akşam olmasıyla Körfez ışıklarının denize vuruşu muhteşem bir görüntüye ev sahipliği etmektedir. Bu görüntü karşısında çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Karaağaç Kaplıcaları

Burhaniye’de yer alan bu kaplıca sekiz kilometre uzaklıkta bulunan Karaağaç beldesinin iki kilometre uzaklığında yer almaktadır. Birçok hastalığa şifa olan bu doğa harikası suya sahip olan Karaağaç Kaplıcasında ise konaklama yeri bulunmadığı için günü birlik gidilmesi gerekmektedir.

Seklil Tepe Çamlığı

Burhaniye’ye üç kilometre uzaklıkta olan bu yer temiz havasıyla beraber çam ve zeytin ağaçlarıyla dolu olan bu alan doğal olan ortamı ve su kaynaklarıyla muhteşem bir piknik alanı sunmaktadır.

Burhaniye Nerede?

Burhaniye ilçesi Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Marmara Bölgesinde bulunmakta olan Balıkesir ilinin yaklaşık elli sekiz bin nüfusa sahip olan bir ilçesidir. Yalnız ilçe olarak ise Ege Bölgesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Burhaniye kaz dağları
Burhaniye kaz dağları

Burhaniye, Balıkesir’in ilçelerinden olan güneybatıda Gömeç, doğuda ise İvrindi ve Havran, kuzeyinde ise Edremit ilçeleriyle beraber güneyde de bulunan İzmir’in Bergama ilçesiyle komşulardır. Balıkesir’in Ege Denizi kıyısında yer alan bir diğer ilçesi. İl merkezinden yaklaşık uzaklığı doksan üç kilometredir.

Burhaniye Ne Zaman Gidilmeli?

Burhaniye’ye gidilecek en doğru zaman aralığı Mayıs ve Ekim ayları arasıdır.

Burhaniye Nerede Kalınır?

  • Asil Apart Hotel
  • Divas Butik Hotel Ören
  • Karakaş Hotel
  • İdahan Hotel
  • Daidalos Hotel
  • Hotel Prestige
  • Burhaniye Uygulama Oteli

Burhaniye Gece Hayatı

Çoğunlukla Burhaniye ilçesinde gece hayatı çay bahçeleri, kafeler, barlar, restaurantlarda sürüp devamında ise gazino ve discolarda geçer. Bu yerler ise eğlence son gaz sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Çanakkale küçükkuyu gezi rehberi

Çanakkale küçükkuyu gezi rehberi

Küçükkuyu Gezi Rehberi Küçükkuyu Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı şirin küçük bir kasabadır. Ege deniziyle bütünleşen tarihi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir